Educat Bilim Eğitimleri

Shape Image One

Günümüz eğitim sisteminde en önemli problem, çocukların düşünme becerilerinin geliştirilmesidir. Bir çocuğun düşünme becerilerinin geliştirilmesi onun günlük yaşam kalitesini artıracağı gibi ders başarısını da artıracaktır. Okullarda verilen eğitimler ise çocukların düşünme becerilerini geliştirmek açısından yeterli olmamaktadır. Bunun nedeni bazen materyal yetersizliği bazen de öğretmenlerin bu becerilere sahip olamamasından dolayı öğrencilerine de aktaramamasıdır. Ayrıca üst düzey düşünme becerileri zaman alan ve kalabalık sınıflarda öğrencilere aktarılması oldukça güç becerilerdir. Bu nedenle hazırladığımız Educat Bilim eğitimleri, eğitim sistemimizdeki bu açığı kapatır niteliktedir. Sizler için MEB programında yer almayan fakat yaşadığımız yüzyılda her öğrencinin aşağıdaki konularda yeterliliğinin olması bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu eğitimler;

  • STEM
  • Kodlama Eğitimi
  • Çocuklar için Felsefe 
  • Akıl Oyunları 

Tüm Educat Bilim Eğitimi derslerimiz online olarak gerçekleşmektedir ve Türkiye’nin her yerinden öğrenciler katılabilir.
Eğitimler alanında uzman akademisyen ve eğitmenler tarafından gerçekleşmektedir.
Scratch ücretsiz bir yazılımdır, bilgisayarı ve interneti olan tüm öğrenciler bu yazılım ile oyun vb. geliştirebilirler.
STEM dersi sırasında kullanılacak araç ve gereçler bir hafta öncesinden velinin whats up/Bip hesabına gönderilir.
Tüm derslerimiz Cumartesi ve Pazar günleri saat 10:30-13:20 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Dersler 40 dakika sürmektedir.
Her gruba 4 ders saati eğitim mevcuttur: STEM (Bilim), Scratch(Yazılım), Çocuklar için Felsefe ve Zeka Oyunları (yeni nesil sorular) online (zoom üzerinden) gerçekleşir.
Çocuklar dersler sırasında yaş gruplarına göre sınıflara ayrılır.
Her sınıfta yer alan öğrencilerin bir sonraki kura geçmesi öğrenciye göre değişmekle birlikte genel olarak bir sonraki kura geçiş ortalama 3 ay (12 hafta) sürmektedir.

Educat Bilim Kampları, yaz döneminde doğada gerçekleşen bilim etkinliklerini kapsamaktadır.
Bizim için her çocuk bir bilim insanıdır.
Educat Bilim Kampları olarak çocuklara unutamayacakları bilimsel deneyimler sunan bilim kampları düzenlemekteyiz. Doğayı bir laboratuvar olarak kullandığımız Educat Bilim kamplarında yaparak yaşayarak, gözlemleyerek ve deneyerek gerçekleştirilen öğrenme etkinlikleri ile çocuklarımıza gerçek yaşam deneyimleri sunuyoruz